HIZLI ERİŞİM
03.11.2010

Başkan Güzelbey’den Toplu Konut Müjdesi

Moderatörlüğünü Olay TV Haber Müdürü Levent Öztürk’ün yaptığı, Kanal27 Genel Müdürü Galip Ünlükara, Mega TV Genel Müdürü Arif Kurt, GRT TV Genel Müdürü Metin Sabuncu ve Hisar TV Genel Müdürü Hanifi Mirzaoğlu katıldıkları programda Başkan Güzelbey, ‘Seyrantepe’de TOKİ’den devraldıkları 120 konutu satışa çıkaracaklarını’ söyledi.

TOKİ ile olan çalışmaların kendi dönemlerinde başladığını hatırlatan Başkan Güzelbey, “Eskiden Gaziantep’te Toplu Konut Çalışmaları yoktu. Karataş’taki faciayı saymazsanız Gaziantep’teki ilk Toplu Konut çalışmasını biz başlattık. Dönemin Belediye Başkanı Karataş’ta vatandaştan alt yapı katılım paylarını almasına rağmen bu payları Büyükşehir’e yatırmamış ve alt yapıyı yapmamış. Karataş’ta konutlar bitmiş ve insanlar bu binalarda oturuyor olmasına rağmen alt yapısı yapılmamış. Bugün hala bu bölgenin alt yapısı ile uğraşıyoruz” dedi.

SEYRANTEPE KONUTLARINI SATIŞA SUNUYORUZ

Nizip’e giderken Çimento Köprülü Kavşağının sağında yer alan Seyrantepe Konutlarını TOKİ’den devraldıklarını söyleyen Güzelbey, “Bu konutları satışa sunacağımız müjdesini vatandaşımıza vermek istiyorum. 60-70 Bin TL arası çok uygun koşullarla satacağımız bu konutlar için vatandaşlarımız ilk etapta sadece 9 Bin 900 TL peşinat yatıracaklar. Kalan bakiyeyi de 120 ay yani 10 yılda ödeyecekler” dedi.

Taksitlerin sabit fiyatlarla ödeneceğini ifade eden Başkan Güzelbey, “Yeni bir Toplu Konut hamlesi başlattık, vatandaşı ucuz ve sabit taksitli, garantili taksit fiyatı ile konut sahibi yapıyoruz. Daha önce enflasyona endeksli (TEFE-TÜFE) yapılan bu satışları sabit taksit imkanları ile yapacağız, her isteyen de başvurabilecek.

Konutları 10 yıl vade ile satışa sunacağız. Vatandaşımız ödeme süresince ne kadar taksit ödeyeceğini bilecek. En düşük peşinatın 9 Bin 900 TL olacağı sistemde vatandaşımız 10 sene kira öder gibi ev sahibi olma imkanına kavuşacaktır. Yatırılacak peşinat ne kadar yüksek olursa ödenecek taksit miktarı o oranda düşecektir” diye konuştu.

Bunun vatandaşlar için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Güzelbey, “Bu ayın sonunda satışla ilgili tanıtımları ve gerekli duyuruları yapacağız. Elimizde şu an kaloriferli, 2+1, çevre düzenlemesi yapılmış, site düzeni ile 120 tane daire var. Bugün bu fiyata arsa katılım payı ile 2 odalı gecekondu alınabiliyor.

Bugün vatandaşımıza hayal bile edemeyeceği bir eve kira öder gibi koşullarla sahip olma olanağı sunduk. Tüm bu gelişmeler, insanımıza hakkı olan çağdaş, sağlıklı, modern yaşam olanaklarının kapısını açtı. Şehirdeki çarpık yapıların ortadan kaldırılması, şehirde nitelikli yapıların oluşturulması, insanların daha sağlıklı mekânlarda yaşamaları bizim açımızdan son derece önem arz etmektedir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak pahalı konutlar yaparak buradan gelir elde etme düşüncesinde değiliz, tam tersine dar gelirli ve orta düzeyde gelire sahip insanımıza sosyal konut yapmak bizim görevimizdir” dedi.