HIZLI ERİŞİM
21.12.2011

BAŞKAN GÜZELBEY, IPA’YA ÜYE OLDU

Türkiye’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra IPA Onursal Şeref Üyeliği’ne seçilen Başkan Güzelbey’i makamında ziyaret eden Gaziantep İl Emniyet Müdürü ve Uluslararası Polis Birliği (IPA) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Oğuz, Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ÖZÇELİK, Barış AĞIRGÖTÜREN ve IPA Gaziantep Şube Saymanı Hasan Erol, Güzelbey’e Uluslararası Polis Birliği (IPA) Üyelik Belgesi ve Rozet takdim ettiler.

Gaziantep İl Emniyet Müdürü ve IPA Gaziantep Şube Başkanı Süleyman Oğuz, ‘
1 Ocak 1950 yılında İngiltere’de kurulan Uluslararası Polis Birliği’nin (IPA) ‘Dostlukla hizmet’ sloganıyla; din, dil, ırk, renk, cinsiyet ve rütbe ayrımı gözetmeksizin, aktif olarak çalışan ya da emekli olmuş bulunan Emniyet Teşkilâtı üyelerinden oluşmuş, hükümetler dışı bağımsız bir örgüt olduğunu’ söyledi.

 

Oğuz, ‘IPA’nın en önemli amacının, arkadaşlık ağı oluşturmak ve Uluslararası işbirliğini geliştirmek olduğunu, bugün için 61 ülkeden yaklaşık 400 Bin üye polisin içinde yer aldığı bu organizasyonda Türk Emniyet Teşkilatı’nın 20 Bin’e yakın üyesi ile aktif olarak yer aldığını’ dile getirdi.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’in Emniyet Teşkilatına çok büyük destekler sağladığını, kurulan işbirlikleri ile başarılı projelere imza attıklarını ifade eden Süleyman Oğuz, “Başkanımızın IPA Üyeliği için yaptığımız başvuru genel merkezimiz tarafından olumlu karşılandı. Kendileri teşkilatımıza yaptıkları değerli katkıları ve desteklerinden dolayı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra IPA’nın Onursal İlk Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu” söyledi.

 

Gaziantep IPA Şubesi’nin 1300’e yaklaşan üyesi sayısı ile birliğin Türkiye’de en fazla üyeye sahip 3. Kenti olduğunu dile getiren Oğuz, “Üyelerimiz arasında dayanışmayı sağlamak, arkadaşlık ağı oluşturmanın yanı sıra üyelerimiz için çeşitli projelere imza atıyoruz. TOKİ işbirliği ile Gaziantep’te 2 Bin konutluk bir projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

 

Ülkemizde ve kentimizde kutsal, zorlu bir vazifeyi yürüten Emniyet Teşkilatının her zaman yanında olduklarını söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Emniyet Teşkilatımızın başarılı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Yurt içinde başarılı çalışmaları olan teşkilatımızın yurt dışında kuracakları ilişkilerin kentimiz için de yararlı olduğuna inanıyoruz. Uluslararası Polis Birliği (IPA) gibi meslek birlikleri toplumun gelişmesine de katkılar sağlamaktadır. Bu anlamda yurt dışından tesis edilecek ilişkiler, değişim programları ve işbirlikleri büyük önem arz etmektedir” dedi.

 

Uluslararası Polis Birliği IPA Gaziantep Şubesi tarafından yürütülen çalışmaların takipçisi olduklarını söyleyen Güzelbey, her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.