HIZLI ERİŞİM
25.11.2011

Başkan Güzelbey, İlkokul Öğretmenini Ziyaret Etti

Emekli öğretmen Perihan Özmen'i evinde ziyaret eden Başkan Güzelbey kapıda karşılandı. Başkan Güzelbey beraberinde getirdiği bir buket çiçeği 49 yıl önce öğretmenliğini yapan Perihan Özmen'e verdi. Daha sonra misafir olarak ağırlanan Başkan Güzelbey bir süre öğretmeni ile sohbet etti.

 

Güzelbey bütün öğretmenlerin öğretmen gününü kutlayarak, "Öğretmenler sadece bir gün değil her zaman hatırlanmalıdır. Çünkü bugün geldiğimiz makamları gerçekten onlara borçluyuz. Perihan Öğretmen, 1957 yılında okula başladığım Dayı Ahmet Ağa İlköğretim okulundaki ilk öğretmenimdi. 5 yıllık ilköğretim okulu süresince kendisinin sınıfında öğrenim gördüm" dedi.

 

Başkan Güzelbey, 1962 yılında o okuldan mezun olduğunda emekli öğretmen Perihan Özmen'den çok şey öğrendiğini ifade ederek, "İnsanların hayatlarında unutamadıkları kimseler vardır. Bunların başında da sınıf öğretmenleri gelir. Öğretmenlik gerçekten çok kutsal bir meslektir. Sınıf öğretmenliği, ilkokul öğretmenliği hiç unutulmayan insanlardır. Biz kendisinden çok şey öğrendik. Bugünlere gelmemizde büyük emeği var. Bize her zaman rutinin dışında araştırma ödevleri verirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. kendisinin ve bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" diye konuştu.

 

49 yıl önce mezun ettiği öğrencisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'e sürekli 'Aslan oğlum' diye hitap eden emekli öğretmen Perihan Özmen ise, "Kendisi çok vefakar bir öğrencidir. Bugüne kadar birçok sınıfta öğretmenlik yaptım. Asım Güzelbey gibi vefakar bir öğrenci görmedim. Her zaman sınıfta grup çalışmalarının başkanı olurdu. Sınıfı çok iyi idare ederdi. Bugün her bakımdan fevkalade bir insan olduğu gibi o zamanda fevkalade bir çocuktu. Bugün de gerçekten övülmeye değer bir insandır" şeklinde konuştu.

 

İlkokul yıllarından bahseden Başkan Güzelbey anılarını tazeledi. Öğretmeninin elinin tekrar öpen Başkan Güzelbey daha sonra evden ayrıldı.