HIZLI ERİŞİM
09.06.2010

Başkan Güzelbey, Diş Hekimleri’ne Gaziantep’i Anlattı…

Sahan Restorantta düzenlenen gala yemeğinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep’in turizm ve kültür şehri olması için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyleyerek, kendi imkânları ile sanayide belirli noktaya gelen bu şehrin sahip olduğu bacasız sanayinin ancak ortak akıl, ortak çaba sayesinde harekete geçirilebileceğini’ ifade etti.

Başkan Güzelbey, “Tarihi ve kültürel mirasın korunması çalışmalarının yanında modern şehir hedefleri içinde vizyon projelerinin olmazsa olmazlar arasında yer aldığını, şehrin ilerlemesi, modernleşmesi için ulaşım, bilim, sanat ve sosyal projelerin kaçınılmaz olduğunu” söyledi.

Prof. Dr. Norbert Gutknecht ve Prof. Dr. Manfred Lang’ın katıldığı, yurtdışı ve yurtiçinden 15 bilim adamı bir araya geldiği sempozyum; İdealclub, Gaziantep Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi ve Gaziantep Diş Hekimleri Odası işbirliği ile, İdealclub’ın Uluslararası Partnerlerinden olan Almanya Aachen Üniversitesi ve Uluslararası Dental İmplant Eğitim Merkezi’nin (IFZI) de desteği ile “1.Uluslararası İdeal Bilgi Paylaşım Günleri” Gaziantep’te gerçekleştirdi.

Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ev sahipliğinde, Bredent, Fotona, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İdealdent, Eczacıbaşı, Drogsan, Glaxosmithkline, Dentavital, Audi, Akbank ve Royal Halı’nın sponsor olarak desteklediği sempozyuma Türkiye, Avrupa ve Asya’dan yaklaşık 250 akademisyen, diş hekimi ve öğrenci katıldı.

Sahan Restoran’da düzenlenen gala yemeğinde, sempozyuma katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e, Sempozyum Başkanı ve Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Aslıhan Üşümez tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.