HIZLI ERİŞİM
12.06.2010

Banliyö Hattı, Organize Sanayi ve Gatem’in Ulaşım Sorununu Çözecek

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İ.Fuat Özçörekçi yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz, Raylı Sistem çalışmalarımızda hemen hemen sona geldik. Haziran ayı sonu itibarı ile çalışmalarımız tamamlanmış olacak. Bundan sonraki kısımda test ve deneme sürüşleri başlamış olacak. Raylı Sistemlerle ilgili yapmış olduğumuz çalışmaların bir sonraki adımında, Raylı Sistem’in mevcut Devlet Demir Yolları hattıyla beraber bir banliyö hattı olarak işletilmesi yer almaktadır” dedi.

Özçörekçi, “Yaklaşık olarak 1 yıldır bu görüşmeleri kendileri ile sürdürüyoruz. Bu görüşmeler neticesinde TCDD’dan kıymetli bir ekibi burada ağırlıyoruz. APK Başkan Yardımcısı Necmettin Baş ve 6.Bölgeden diğer yetkililerle özellikle Organize Sanayi Bölgesi ve Gatem hattı ile ilgili yapılan kısımda bir banliyö işletmeciliği nasıl yapılabilir, bunun teknik çalışmalarını yapıyoruz” diye konuştu.

Bu hat Gaziantep’in ulaşım konusunda pek çok problemini çözecek biliyorsunuz. Hem Organize Sanayide hem de Gatem’de ciddi sayıda çalışan bir nüfus var, bu çalışan nüfusa hizmet edecek. Ayrıca Topraklık Mevkii, Şehitkâmil Devlet Hastanesi gibi ulaşımda problem yaşanan yerlerin de problemlerini bu çalışmayla çözmeyi öngörüyoruz.

APK Başkan Yardımcısı Necmettin Baş konuşmasında, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Genel Müdürümüz Süleyman Karaman’ın yaptıkları görüşmenin ardından, projenin alt yapısını araştırmak ve fizibiletisini hazırlamak üzere Gaziantep’e gelmiş bulunuyoruz” dedi.

Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri İ.Fuat Özçörekçi, Genel Sekreter Yardımcıları Cengiz Ağar, Settar Çanlıoğlu, TCDD APK Başkan Yardımcısı Necmettin Baş, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve TCDD’den yetkililer katıldılar.