HIZLI ERİŞİM
15.08.2010

Bakan Şimşek Orucunu Büyükşehir Belediyesinin İftar Çadırında Açtı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep Üniversitesi karşısı Ataparkta açılan iftar çadırına gelen Bakan Şimşek vatandaşlarla sohbet etti, iftar yemeği almak için sıra bekleyen vatandaşlara yemek dağıttı.

Ataparkta ki iftar çadırında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte Vali Süleyman Kamçı, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Fatma Şahin, Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin de vatandaşlarla birlikte iftarlarını yaptılar.

Vatandaşların Ramazan ayını kutlayan Maliye Başkanı Mehmet Şimşek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Asım Güzelbey’i takdir ediyorum, Kendisinden Allah Razı olsun. Ramazanda imkânı olmayan fakir vatandaşlarımıza mutlaka gereken yardımı yapmamız lazım, bunu da ramazanın bir parçası olarak görmek gerek” dedi.

İftar yemeğinde üniversite öğrencileri ile aynı masayı paylaşan Bakan Şimşek, “Vatandaşlarımızla bir araya gelmek, aynı sofrayı ve mekânı paylaşmak istedik. Burada bir araya geldiğimiz gençlerimizin eğitimle ilgili taleplerini bir miktar da olsa dinleme imkânımız oldu.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da şehrin değişik yerlerine kurduğumuz ve toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği iftar çadırlarında her gün binlerce vatandaşımıza sıcak yemek veriyoruz” dedi.

‘İnsanlarımızın unutmaya başladıkları değerleri her zaman taze tutmayı amaçlıyoruz’ diye konuşan Başkan Güzelbey, “Bu duyguları bir festival ve karnaval coşkusuyla Gaziantepli hemşerilerimize sosyal ve kültürel anlamda geleneksel olarak kazandırmayı istiyoruz. Ramazan Ayının vatandaşlarımıza, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diler, saygılar sunarım” diye konuştu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri Atapark İftar çadırında yer bulamayanlar çimenlerin üzerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılan menü ile oruçlarını açtılar.