HIZLI ERİŞİM
04.11.2010

Azeri Akademisyenlerden Unutulmaz Konser

Konseri Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Er, Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sema Marangoz, Belediye yetkilileri ve çok sayıda sanatsever izledi.

Viyola’da Prof. Dr. Tofik Aslanov, Piyano’da Doç. Dr. Afgan Salayev’in yer aldığı ''Piyano-Viyola” konseri Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda yapıldı.

Piyano–Viyola ikilisi konserde klasik müziğin yanı sıra dünyaca ünlü bestecilerinin eserlerinden oluşan geniş repertuarla Gaziantepli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

İki bölümden oluşan Viyola-Piyano ikilisi konserinde J.S. Bach, F Listz, Fr. Chopin, I. Albeniz, Uz. Hacibeyli gibi dünyaca ünlü sanatçıların bestelerine yer verdiler.

İkili ayrıca A. Melikov’un ünlü eseri olan “Türk Kızlarının Dansı” ile N. Başeymezler’in “Armağan” adlı eserlerinden sonra A.Selimi’nin “Ayrılık” isimli çok sevilen eseriyle finali yaparak salondaki izleyiciler tarafından ayakta alkışlandılar.

Konser sonunda Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Er, sanatçılara verdikleri bu özel konserden dolayı teşekkür edip plaket takdim ettiler.