HIZLI ERİŞİM
28.07.2010

Anneler Çocukları ile Birlikte Eğitim Alıyorlar

Umut Anne Merkezi yetkilileri, okulların tatile girmesinin ardından anneleri ile birlikte merkezde eğitim gören çocukları sinemayla tanıştırdı.

Aileleri birlikte Nakip Ali Sinemasında ‘Oyuncak Hikâyesi’ adlı filmi izleyen çocuklar, çok mutlu olduklarını, sinemayı ve filmi çok sevdiklerini söylediler. Film sonunda realin içinde yer alan oyun salonunda doyasıya eğlenen 40 çocuğun mutlulukları gözlerinden okundu.

Anne merkezinde çocukların unutulmadığını vurgulayan merkez yetkilileri, ‘0–6 yaş grubundaki çocuklar da anneleri ile birlikte eğitim görüyor. Ayrıca çocuklar eğitmen gözetiminde çeşitli oyunlar oynuyor ve kütüphanede kitap okuyarak zamanlarını geçiriyorlar.

‘Türkiye’nin ilk anne eğitim merkezi olan Umut Anne Merkezimizde annelere, çocuk eğitimi, çocuk bakımı ve sağlık gibi konularda eğitim veriyoruz. Merkeze gelen kadınlarımız burada sorunlarını konuşup çözüm arayışında bulunuyorlar’ diye ifade ettiler.

‘Verilen eğitimlerle annelerin sosyal yaşama katılımlarını sağlayarak eğitici anne rolünü üstlenmelerinin amaçlandığının belirtildiği açıklamada;

Büyükşehir Belediyesi olarak Umut Anne Merkezi ile bölgede yaşayan kadınların yaşam kalitesinin yükseltilmesinin ve annelerin bilinçlendirilmesinin hedeflendiği vurgulandı.