HIZLI ERİŞİM
29.06.2020

AKŞAM SİMİT "FISTIK GİBİ" SERTİFİKASINI ALDI

   Yeni tip Corona Virüs’ün 3 ayı aşkın bir süredir dünya genelinde oluşturduğu sağlık tehdidine karşı gerek ulusal gerekse de bölgesel çapta alınan koruyucu önleyici tedbirlerin salgının bulaşma riskini azaltması, 1 Haziran’ın ardından beklenen yeni normalleşme süreci beraberinde getirdi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesince gastronominin başkenti Gaziantep’in  “Sağlıklı Lezzetin Başkenti” unvanını da kazanması adına COVID-19 Hijyen ve Sunum Eğitimi devreye sokularak işletme sahiplerine ve personellere vatandaşa nasıl hizmet verilmesi gerektiği anlatıldı. Aralıklı olarak denetlenip eğitim sürecini başarıyla tamamlayan 19 restoranın sonrasında ise Akşam Simit için de “Fıstık Gibi” sertifika töreni düzenlenerek Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin katılımıyla çalışanlara ve işverenlere katılım belgeleri ulaştırıldı.

ŞAHİN: HER ÜRÜNÜMÜZ CORONA’YA KARŞI BİZE AYRI BİR ÇOK GÜÇ VERİYOR

   Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te büyük bir medeniyetin ve büyük bir geçmişin olduğunu belirterek, “Kahke deyip geçmeyeceksiniz. Nohut mayasından başlayan bir serüven var. İçindeki susam yağı alzaymırı önlüyor. Susam yağı tüketin diyor. Lezzet artı şifa bizi sağlıklı kente götürüyor. Şuraya baktığımızda Antep peyniri iddia ediyorum ki çoğu peynirden daha kaliteli. Antep peynirini inşallah daha da güçlendireceğiz. İçindeki aroması, sütün kalitesi ile çok özel bir peynir. Nohut Mezopatamya’nın en önemli ürünü. Her ürünümüz Corona’ya karşı bize ayrı bir güç veriyor. Lezzetin başkentiyiz. Kuşkusuz sağlıklı lezzetin başkenti de olacağız. Pandemi sonrası kalite, servis ve hizmette pandemiye karşı hangi uygun koşullar gerekiyorsa bunların eğitimini almamız gerekiyor. ‘Fıstık Gibi’ sertifikasının elde edilmesiyle vatandaş işletmeye karşı güven hissediyor. Artık sağlıkla, hijyenik ortamda gerçekleşen hizmetin ayrı bir önemi var. Bugün bu sertifikayı almış tesis daha güçlü yoluna devam edecek” diye konuştu.

AKSU: BÜYÜKŞEHİRİN SERTİFİKA PROGRAMI BİZE HİJYEN KONUSUNDA KATKI SAĞLADI

   Akşam Simit’in sahibi İbrahim Aksu, firma olarak 1957’den beri hizmet sektöründe yer aldıklarını söyleyerek, şunları aktardı: “Hijyen konusunda bazı tedbirler alıyorduk. Büyükşehir Belediyesi’nin sertifika programı bize ayrı bir katkı sağladı. 1957 yılında kahke yaparak başladık. Kahkemizin Antep’e has olması ve Türkiye’de 7-8 ile gönderiyoruz. 1900’lü yıllarda nohut mayası ile başladık. Çok eski bir kültür. Son zamanlarda Antep’te kahvaltı kültürüyle şehrimize hizmet ediyoruz. Sizin de emeğinize teşekkür ederiz.”