HIZLI ERİŞİM
30.09.2022

30.09.2022 - KAMUOYU DUYURUSU

Kamuoyunun dikkatine, 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 21-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) düzenlemiş olduğumuz “Gaziantep Kitap Fuarı”nda çocuklarımızın kitaba daha çabuk ulaşmasını sağlamak maksadıyla Valiliğimiz tarafından 30 bin adet, Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz tarafından 40 bin adet kupon 9 gün boyunca dağıtılmıştır.

Dağıtılan bu kuponlarda herhangi bir okul, herhangi bir kişi veya herhangi bir yayınevi gözetilmemiş, tamamen hakkaniyet ölçüsünde; özellikle son 2 gün öğrencilerimize ve çocuklu ailelerimize ulaştırılmak suretiyle yayınevlerinden indirimli kitap alımları kuponlar aracılığıyla  sağlanmıştır. 

Belirtilen tarihlerde yapılan kitap fuarında iddia edildiği üzere ne “Redhause” ne de “Günışığı” yayınevleri stant açmamıştır. Bundan dolayı iddia edilen yayınevlerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir kitap, kupon alışverişi ve ödeme yapılmamıştır.

Fuarımıza 150 yayınevi katılarak 150 stant açılmıştır. Bu yayınevlerinden bir tanesi de Hayat Yayınevi’dir. Dağıtılan kuponlar tüm yayınevlerine bölündüğü zaman ortalama 466 kupon düşmektedir. Hayat yayınları fuarda iki stant açmıştır. Bu iki standa 9 gün boyunca topladıkları kupan sayısı 760’dır. Stant başına 466 kupon düşmesine rağmen hayat yayınlarının 2 standında toplanan kupon sayısı genel ortalamanın altında kalmıştır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 760 kupon karşılığı olarak Hayat Yayınlarına toplam 22 bin 800 TL ödeme yapılmıştır.

Ortaya atılan iddialar tamamen asılsız bilgiye dayalı iddialardır.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.