HIZLI ERİŞİM
20.12.2011

25 ARALIK KUPASI ŞEHİTKÂMİL ANISINA DÜZENLENEN BADMİNTON TURNUVASI İLE DEVAM ETTİ

Şehitkâmil anısına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 17-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenen turnuva, Şahinbey Özel İdare Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Minik (kız-erkek), Yıldız (kız-erkek), Genç (kız-erkek) olmak üzere 6 kategoride düzenlenen turnuvaya 131 sporcu katıldı. Şahinbey Özel İdare Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen turnuva kapsamında 260 maç yapıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 25 Aralık Kupası kapsamında 9 ayrı spor dalında turnuva ve müsabakalar gerçekleştiriyoruz, 25 Aralık Etkinlikleri ile gençlere sporu sevdirmenin yanı sıra, Antep Savunması'nın kazanılmasın rolleri olan kahraman atalarımızın nesil tarafından tanınmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Gençlerin yoğun katılımlarının gerçekleşen etkinliklere vatandaşlarımızın da ilgisi iyi" diye konuştu.

 

Genç sporcular da, ders dışında bu tür etkinliklerin yapılmasının sevindirici olduğunu, böyle anlamlı bir organizasyonda yer almanın kendilerini son derece memnun ettiğini belirttiler.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri 27 Aralık saat 16.00'da Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu'nda düzenlenecek ödül töreni ile verilecek.