HIZLI ERİŞİM
16.05.2010

20 Kişiye Karşı Tek Başına

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şato Restoran içerisinde gerçekleştirilen Satranç Turnuvası’nın ardından Büyükşehir Belediyesi ve Zirve Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen '19 Mayıs Satranç Turnuvası' etkinliğe damgasını vurdu.

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Muhtar Akyol yaptığı açıklamada, “Satrancın, gençlerin dolayısıyla da toplumun gelişimine çok büyük katkısı olduğu kanaatindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sporun her türlüsüne katkı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Özellikle Akıl Oyunlarına son dönemde daha fazla ağırlık veriyoruz” dedi.

İLK HAMLEYİ REKTÖR ADNAN KISA YAPTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Zirve Üniversitesi işbirliğinde Zirve Üniversitesi’nde düzenlenen, 16 Yaş Altı Genel, 16 Yaş Altı Bayan ve Büyükler Genel (Açık) olmak üzere 3 kategoride düzenlenen Gençlik Haftası Satranç Turnuvası’na toplam 166 sporcu katıldı.

Turnuvanın 2.gününde Türkiye Şampiyonu ve Milli Takım Antrenörü Mikhail Gureviç’in 20 oyuncu ile aynı anda mücadele ettiği “Simültane Satranç Gösterisi” Gençlik Haftası Satranç Turnuvası’na damgasını vurdu.

İlk hamlesini Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa'nın yaptığı simültane gösterisine oyuncular ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Zirve Üniversitesinde gerçekleştirilen Simültane Gösteride konuşan Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “Türkiye Şampiyonu ve Milli Takım antrenörü, dünyanın en iyi 10 satranç ustası arasında bulunan GM Mikhail Gurevich Zirve Üniversitesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yaptığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası kapsamında Üniversitemizde aynı anda 20 sporcu ile simültane gösteri yaptı. Şehrimizdeki her türlü etkinlikte tüm kurumlarla işbirliğimiz devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Asım Güzelbey’e şehrin sosyal yaşamına sunduğu katkılara, spora ve sporcuya verdiği desteklere teşekkür ediyorum. ” dedi.

Türkiye Şampiyonu ve Milli Takım antrenörü Mikhail Gurevich’in Simültane Gösterisinin ardından turnuvada dereceye giren öğrencilere madalya, kupa ve sertifikaları ile her grubun 1.sine çeyrek altın, 2. ve 3.ye Mp3 çalar ve 4.5.6. ya ise Zirve Üniversitesi hediye paketi verildi.