HIZLI ERİŞİM
01.03.2020

16. FLL GAZİANTEP TURNUVALARINDA GEZEGENEVİ VE BİLİM MERKEZİ TAKIMI ‘STRATEJİ VE YENİLİKÇİLİK’ KUPASINI KAZANDI

Bu yıl 16.sı düzenlenen “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvaları Gaziantep ayağı 29 Şubat - 1 Mart 2020 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Şehitkamil Belediyesi desteği ile Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Turnuvalarda 16 Devlet Okulu Desteklendi

Gaziantep ortaokul ve lise turnuvalarında LEGO Vakfı toplamda 5 takım, Fikret Yüksel Vakfı 1 takım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 10 takım desteğinde bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Mesleki ve Teknik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi takımı Voltrann Global Innovation Türkiye Aday Adayı olurken, Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi Şehir Kahramanları takımı Duyarlı Profesyonellik Ödülü, Gaziantep Lisesi takımı Mekanik Beyinler Yükselen Yıldız Ödülü’nün sahibi oldu. Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi takımı Gaziantep Gezegenevi Strateji ve Yenilikçilik Ödülü’nü alarak ulusal turnuvaya katılmaya hak kazandı.

Turnuvalara katılım sağlayan toplam 22 takım ödül alırken toplamda 7 takım bir üst tur olan Ulusal Turnuva’ya katılmaya hak kazandı. Tüm alanlarda sergiledikleri başarı ile Tokat’tan katılım sağlayan 456 numaralı PROXIMA takımı Gaziantep Ortaokul Turnuvası’nın şampiyonu olurken, Diyarbakır’dan katılım sağlayan 373 numaralı VALENTUS takımı Gaziantep Lise Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

Gaziantep Turnuvalarının düzenlenmesine destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay turnuvayı ziyaret etti. Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Oya Alpay’a teşekkür plaketini takdim etti.