HIZLI ERİŞİM
18.08.2020

GAZİANTEP TURİZM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve TUDEV işbirliğinde Moderatör Faruk GÖKSU ve değerli katılımcıların yer aldığı Gaziantep Turizm Çalıştayı 18 Ağustos 2020 tarihinde Ömer Ersoy Kültür Merkezinde düzenlendi.

Turizm Danışmanı Dr. Cem Kınay Gaziantep’in turizmdeki yeri ve önemi ile ilgili bir sunum yaparak turizmi yakından ilgilendiren yerellik, doğallık, lezzet, sosyalleşme, dijitalleşme, sağlık ve tasarım gibi konu başlıklarına değindi. Yeni dönem trendlerin google, facebook, amazon, apple, netflix vb. sosyal medya mecralarının önemini vurguladı.

Elif Dağdeviren, pandemi dönemi dolayısıyla Dünya’nın farklı bir şekilde keşfedilmeye başlandığını belirterek, kültür sanatın dijital ortamda farklı bir boyuta ulaştığını anlattı. Festival, konser vb. etkinliklerin yerinde izlemenin önemini vurguladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, göreve ilk başladığı zamanlarda 4T kuralı; taşımacılık, tarım, turizm ve toprak ile hikâyeye başlandığını belirterek, şu an gelinen noktanın önemini vurguladı. Turizm alanında şehrimizden giden eserlerin tekrar şehre getirilmesini sağlandığını belirtirken, esas olanın çalışmaların sürdürülebilir olması gerektiğini dile getirdi.

Gaziantep Milletvekili Sayın Nejat Koçer, pandemi döneminde gıda güvenliği ve medikal güvenliğin önem kazandığını belirterek, üretim ve girişimciliğin birlikte adım atılması gerektiğini vurguladı. Ardından Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül turizm çalıştayının şehrimize kazandıracağı potansiyel hakkında konuşarak şehrimize bu konuda güvendiğini belirten kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Faruk Göksu’nun moderatörlüğünde turizm ve markalaşma konuları üzerine katılımcılarla fikir alışverişinde bulunarak çalıştay sona erdi. Gaziantep’in özellikli bir şehir olduğu ve Dünya’nın sayılı şehirleri arasına girebileceği konuşulan konular arasındaydı.