HIZLI ERİŞİM
15.01.2020

ÖĞRENCİLERE KARNE HEDİYESİ ANADOLU ATEŞİ KIVILCIM GÖSTERİSİ SAHNELENDİ

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi’nden öğrencilere karne hediyesi olarak 15-16 Ocak tarihlerinde “Anadolu Ateşi Kıvılcım Gösterisi” sahnelendi.

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan’ın onayı ile, Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografisi, etnik ve modern dans kurgusu ile her yaştan izleyiciyi büyüleyen 7 ile 16 yaş grubu 89 yetenekli çocuk dansçının yer aldığı Anadolu Ateşi Kıvılcım çocuk grubu gösterisi muhteşem bir şova imza attı. 400 kostümün giyildiği gösteride, çocuklar Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş koreografisinin yanı sıra içinde akrobasi ve jimnastikle birlikte 65 dakikalık performans sergilediler.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin destek ve katkılarıyla sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirilen projede iki amaç hedeflendi. Birinci amaç, daha önce Anadolu Ateşini izlemeyen dezavantajlı bölge ve köy okullarından çocukların gösteriyi izlemesini sağlamak; ikinci amacı ise, yıllardır bu eğitimi alan dansçılarımızın kendi sınıf ve okul arkadaşları tarafından izlenebilmesini sağlamak oldu. İki gün boyunca sahnelenen gösteride ise, 50 okuldan 4 bin öğrenciye ulaşıldı.