HIZLI ERİŞİM
12.09.2020

GASTROANTEPFEST ‘HASAT GÜNLERİ’NDE TAHİR TEKİN ÖZTAN İLE GASTRONOMİ OTURUMU

Gaziantep’in zengin mutfağıyla sahip olduğu kültür mirasını yerelden globale taşımayı hedefleyen Uluslararası GastroAntep Festivali bu yıl Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan COVID-19 Salgını nedeniyle ‘GastroAntep Hasat Günleri’ olarak dijital ortamlarda canlı yayınlarla gerçekleştirildi.

‘GastroAntep Hasat Günleri’ kapsamında iki gün boyunca, gastronomi konusu üzerinde sektörün önde gelen temsilcileri ve alanında uzman katılımcılarla oturumlar gerçekleşti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GastroAntep resmi web sitelerinden, sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlarla takip edildi.

Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan, Gaziantep mutfağının Türkiye’de önemli bir yeri olduğunu belirterek, Yurtdışında tanıtılma konusunda ülkenin ve şehrinin arkasında bulunmasının önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Gaziantep’in festivaller şehri olması gerektiğini, her ay bir festival yapılabileceğinden söz ederek, bu yıl düzenlenen ‘Şire Yapımı’na dikkat çekti. Şirenin Gaziantep kültüründeki yerine ve önemine değindi.