HIZLI ERİŞİM
11.09.2020

GASTROANTEPFEST ‘HASAT GÜNLERİ’NDE ‘OTELLERDE YÖRESEL YEMEK GÜNLERİNİN TURİZME KATKISI’ PANELİ

FoodinLife Gastronomi Yayınları ve Gastromasa Konferansı Genel Müdürü Gökmen Sözen moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Otellerde Yemek Günlerinin Turizme Katkısı’ başlıklı panelde, otellerde yerel yemeklerin önemi ve Türk şeflerin yer alması üzerine konuşuldu. Tanıtımlarda görülen ürün çeşitliliğinin menülere girildiği hakkında bilgiler aktarıldı. Türkiye’de gastronomide Gaziantep mutfağının yerinin ilk sıralarda olduğu vurgulandı.

MSM Gaziantep Koordinatörü-Şef Doğa Çitçi, Anadolu’daki potansiyelin %50’sinden fazlasını Gaziantep mutfağının oluşturduğunu belirterek, Gaziantep yemeklerinin Gaziantep ürünleriyle ve farklı tekniklerle yapıldığına dikkat çekti. Promosyon günlerinde doğru etkileşimlerle doğru ürünlerin ve yemeklerin tanıtıldığından bahsetti.

Four Seasons Hotel Bosphorus Executive Chef Savaş Aydemir, otellerde kullanılan ürünlerin bir çok farklı noktadan geldiğini ve Antep ürünlerinin yoğunlukla kullanıldığını belirtti. 

Ritz Carlton Hotel Executive Chef Selami Güleryüz ise, ürün kullanımında tek bir bölgeye yüklenilmediğini farklı bölgelerden tedarik edildiğini ifade etti. 

Panel sonunda günün anısına FoodinLife Gastronomi Yayınları ve Gastromasa Konferansı Genel Müdürü Gökmen Sözen tarafından katılımcılara günün anısına Zeugma-Çingene Kızı betimli tabak hediye edildi.