HIZLI ERİŞİM
13.05.2013

2.PİYANO ŞENLİĞİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak GTO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ve Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarının katkılarıyla 13-15 Mayıs 2013 tarihlerinde bu yıl ikincisi düzenlenen Piyano Şenliği etkinlikleri kapsamında, 14 Mayıs 2013 tarihinde Onat Kutlar Salonu’nda Gülsin Onay&Erkin Onay Oda Müziği Konseri düzenlenmiştir. Konsere Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz ile birlikte Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan katılmıştır.

15 Mayıs 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Piyano Yarışması etkinliği düzenlenmiştir. Jüri Üyeliğini Prof.Dr.Nergiz Şakirzade Sarı, Prof.Dr.Mahmut Sarı ve Prof.Dr.Babek Kurbanov’un yaptığı piyano yarışmasına Edirne, İzmir, Çorum, Ankara, Bolu, Mersin, Aydın, Denizli, Yozgat, Eskişehir, Kars ve Gaziantep olmak üzere 12 İl’den 42 yarışmacı katılmıştır. Jüri değerlendirmesi sonucunda birinciliği Ankara’dan Burak Can Er, ikinciliği Aydın’dan Tutku Şahinalp, üçüncülüğü İzmir’den İbrahim Yeter ve Mansiyon ödülünü Eskişehir’den Hazal Bozarslan almıştır.

2.Piyano Şenliği etkinlikleri kapsamında Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 6-13 yaş grubu performans sergileme etkinliği de düzenlenmiştir. 15 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenen performans sergileme sunumuna 40 öğrenci katılmıştır.

2.Piyano Şenliği etkinlikleri kapsamında 15 Mayıs 2013 tarihinde Onat Kutlar Salonu’nda Beril Kırkar Piyano Konseri etkinliği de düzenlenmiştir.