HIZLI ERİŞİM
26.01.2021

ATATÜRK’ÜN GAZİANTEP’İ GELİŞİNİN 88. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’i teşriflerinin 88. yıl dönümü, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki tören ve GBB Onat Kutlar Salonu’nda düzenlenen programla kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki törende, Vali Davut Gül, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından GBB Onat Kutlar Salonu’nda kutlama programı düzenlenerek ‘İki Gazi’nin Buluşması’ maneviyatı tekrardan yaşandı. Günün anlam ve önemine binaen Şehit Ali Polat Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Şeyma Özkayık ‘O Kahraman’ şiirini okudu. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep Ziyareti’ belgeseli izlenildi. Programın devamında Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle oluşturulan Müzik Öğretmenleri Korosu ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkıları’ icra etti. Salon programının ardından Konferans salonu fuaye alanında bulunan ‘Atatürk Anı Evi Koleksiyonu Atatürk Resimleri’ sergisi gezildi.

Programa Vali Davut Gül, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra Gaziantep Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, askeri ve mülki erkan, kamu kurum kuruluşları ile okulların temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.