HIZLI ERİŞİM
27.07.2021

SARISALKIM’DA ÇIKAN YANGIN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE EKİPLERİNCE SÖNDÜRÜLDÜ

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından Şahinbey İlçesi’ne bağlı Sarısalkım Mahallesi’nde bir depoda çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın 3 saatlik mücadelenin sonunda kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı.

Şahinbey İlçesi’ne bağlı Sarısalkım Mahallesi’nde bir aracın elektrik direğine çarpması sonucu kopan kablolardan çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturmasıyla başlayan yangın, içerisinde tekne yapımında kullanılan ürünlerin bulunduğu depoya sıçramasıyla büyüdü. İhbarın gelmesiyle olay yerine intikal eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. 10 dönümlük arazide etkili olan yangın, 40 araç ve 130 personelle 3 saat süren çalışmanın ardından çevrede bulunan yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının yapıldığı alanda herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Yangının yaşandığı alana incelemelerde bulunmak amacıyla gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı açıklamada, “Depoda bulunan ürünlerin petrol türevi olması nedeniyle yoğun dumanının çıkıyor. Kullandığımız köpük alkol dirençli. Bu petrol türevini söndürmek için özel bir ürün. Kısa sürede söndürüldü. Şehrimize geçmiş olsun diliyorum” dedi.