HIZLI ERİŞİM
26.01.2023

ŞAHİN: “BU GECEYİ İYİ DEĞERLENDİRMEK VE MEVSİMİN MANEVÎ HASATINI TOPLAMAK HER MÜSLÜMAN İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Regaip Kandili ve üç ayların başlamasıyla ilgili mesaj yayımladı.

Şahin mesajında, Regaip Kandili’nin, kalp kapılarını açan bir anahtar olmasının yanında, insanlar için rahmet ve merhamet ışığı olduğunu vurguladı.

Regaip Kandili’nin mübarek üç aylar boyunca yaşanacak manevi ziyafetin adeta habercisi gibi olduğunu ifade ederek, “Bu mübarek gecenin tüm Müslümanların kurtuluşuna, huzuruna, esenliğine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” diyerek şöyle devam etti:

“Üç aylar, Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimidir. Bunu iyi değerlendirmek ve mevsimin manevi hasatını toplamak her Müslüman için büyük bir fırsattır. Bu mübarek gece ve onu izleyen aylar insanlık için yanlış ve kusurlardan dönmeye vesile olmalıdır. Bu gece, günahlardan arınmak için sunulan imkân ve fırsatlar, Rabbimizin sonsuz rahmet ve mağfiretini bizlere hatırlatır. Her yıl gelen Regaib gecesi, bizlere rağbetlerimizin yalnızca Rabbimize yönelik olması gerektiğini hatırlatır. Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşmamızı sağlar.

Bu gece; Sevgili Peygamberimizin mübarek dilinden dökülen dua olmuştur. Bu gece; Recep, Şaban ve Ramazan ayının mübarek kapısı olmuştur. Bu kapıdan girebilip, mutlu kurtuluşu müjdeleyen bu gecenin feyzinden, ihsanından ve bereketinden faydalanıp, Rahmet Peygamber’inin duasıyla süslenen bu mübarek gecede kurtuluşa erebilmeyi hepimize nasip etmesini Cenab-ı Hak’ tan niyaz ediyorum.

Bu mübarek günler vesilesiyle çekişmelerin ve kırgınlıkları bir tarafa bırakılması gerektiğine inanıyorum. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için bir arada olalım. Edilen duaların ve tövbelerin kabul görüldüğü, yüreklerin nurla dolduğu, Yüce Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden ve iyiliğinden bol bol yararlanıldığı bu mübarek gecede birlik ve beraberliğimizin artması gerektiği inancındayım.

Bugün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle, ülkemizin ve bütün İslam aleminin üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.”