HIZLI ERİŞİM
26.05.2021

İL KARMALARI BÖLGESEL KROS FİNAL YARIŞMALARI GAZİANTEP’TE DÜZENLENDİ

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto Teşkilatı ve Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde Atletizmi Geliştirme Projesi ve İl Karmaları Bölgesel Kros Final Yarışmaları Gaziantep’te gerçekleşti.

“Spor Kenti Gaziantep” sloganıyla birçok ulusal ve uluslararası müsabakaya destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yeni bir organizasyonu Gazi şehre getirdi. Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto Teşkilatı, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ortaklığında yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi ve İl Karmaları Bölgesel Kros Final Yarışmaları Gaziantep’te Masal Parkı’nda düzenlendi. 81 ilden bin 400 sporcu 16 ilde 2 kademeli ön elemelerden geçerek Sivas’ta ve Aydın’da yarı finallere katıldı. Ön eleme ve yarı finalleri başarı ile tamamlayan 600 sporcu yarışmaya hak kazandığı finallerde 6 kategoride sporcular ter döktü. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışmanın sonunda dereceye giren sporculara ödül töreni düzenlendi.

2008-2009 yaş aralığı kızlar ve erkekler, 2006-2007 yaş aralığı kızlar ve erkekler, U18 kadın ve U18 erkek kategorileri olmak üzere toplamda 6 kategoride 268 takımın mücadele ettiği yarışmaların sonunda düzenlenen ödül törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu katıldı.

Atletizm yarışmasının ilk ayağında 2008-2009 Erkekler kategorisinde Ayhan Kaya birincilik kürsüsüne oturdu. Kaya’yı İbrahim Halil Karayılan ve Doruk Saldamlı izledi. 2006-2007 İl Karması Erkekler kategorisinde Hasan Uzun birinci, Emre Dursun ikinci, Bedirhan Güven üçüncü sırada bulundu. U18 Erkekler’de Mervan Haykır birinci, Yunus Karaaslan ikinci, Cuma Özcan üçüncü olarak yarışmayı bitirdi.

2008-2009 Kızlar kategorisinde Zeynep Özkara birinci oldu. Özkarayı, Tülin Barut ve Merve Gezici takip etti. 2006-2007 İl Karması Kızlar kategorisinde Ayça Fidanoğlu birinci, Edibe Yağız ikinci, Buse Nur Batak üçüncü sıraya yerleşti. U18 Kadınlar’da Gamze Altuntaş birinci, Buse Mayda ikinci, Ceren Kılıç üçüncülükle yarışmayı sonlandırdı.