HIZLI ERİŞİM
18.11.2022

HAKEM CÜNEYT ÇAKIR, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR SPORCULARIYLA BULUŞTU

ÇAKIR, GÖSTERİ MAÇININ BAŞLAMA DÜDÜĞÜNÜ ÇALDI

   Gaziantep’te jübile maçına çıkacak Türk futbolunun başarılı hakemlerinden Cüneyt Çakır, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin kurslarından yararlanan çocuklarla buluştu, düzenlenen gösteri maçının başlama düdüğünü çaldı.

Büyükşehir Belediyesi Hasan Doğan Futbol Sahası ve Hasan Celal Güzel Futbol Sahası’nda eğitim gören 12 yaş grubu çocukların gösteri maçına katılan hakem Cüneyt Çakır başlama düdüğünü çaldı, başlama vuruşunu ise Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdem Güzelbey yaptı.

BÜYÜKŞEHİR SPORCULARINDAN HAKEM ÇAKIR’A PANKARTLI JEST

Hasan Doğan Futbol Sahası’nda yapılan etkinlikte Şampiyonlar Ligi resmi müziği ile sahaya çıkan takımlar Cüneyt Çakır için “Cüneyt Çakır Hocamız Gazi Şehrimize Hoş Geldiniz” yazılı pankartları taşıdı. Oyuncular devamında Cüneyt Çakır ve protokolle hatıra fotoğrafı çektirdi. Maçın onuncu dakikasında ise Başkan Vekili Erdem Güzelbey, Hakem Cüneyt Çakır’a plaket takdim etti.

ÇAKIR: GENÇLERİMİZ EĞİTİMLERİNE DEVAM ETSİNLER, ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇMESİNLER

Maç sonrası konuşma yapan Hakem Cüneyt Çakır, gösterilen misafirperverlik için Gazi şehirlilere teşekkür ederek şunları söyledi:

“Böyle bir organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençler geleceğimiz. Ben inanıyorum ki bugün burada bulunan genç sporcu kardeşlerimizden biri belki ileride dünya starı olacak. Gençlerimiz eğitimlerine devam etsinler, çalışmaktan vazgeçmesinler. Çok duygu yüklüyüm. 2 gün sonra son defa sahaya çıkacağım. Dolayısıyla böyle bir organizasyonu düşünenlere çok teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN VEKİLİ GÜZELBEY: ÇOCUKLARIMIZLA DAHA GÜZEL YARINLARA GİDECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ

Başkan Vekili Güzelbey ise Cüneyt Çakır’a katılımı için teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Türkiye’nin örnek hakemlerinden Cüneyt Çakır ile beraberiz. Bir kez daha gördük ki hiçbir başarı tesadüf değil. Büyük bir çalışmanın, mücadelenin, zaman ve emek vermenin ürünü. Bunu Cüneyt hocamızda da gördük. Biz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda gençlere yatırımda birçok yenilik yaptık. Spor salonları, yüzme havuzları, futbol sahaları kazandırıldı. Başarının tesadüfen gelmediğini ve sürdürülebilirlik için bu yatırımların yapılması gerektiğini, fırsat eşitliğinin sunulması gerektiğini düşündük. Sporun sadece kazanmak ve mücadele değil, özgüven getirdiğini biliyoruz. Çocuklarımızla daha güzel yarınlara gideceğimizi düşünüyoruz.”

Futbol severlerin yoğun ilgi gösterdiği gösteri maçında Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Abdulkadir Gözegir, Gaziantep Gençlik ve Spor Müdürü Muhittin Özbay Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’de tribünden maçı izledi.

21 yıl süren Süper Lig hakemliği ve FİFA Hakemliği kariyerinde yüzlerce Süper Lig maçı, onlarca derbi maçı ve 200'den fazla uluslararası maç bulunan hakem Cüneyt Çakır, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in davetlisi olarak şehre geldi. Çakır, Gazi şehirde oynanacak Türkiye – Çekya Hazırlık Maçı’nda jübilesini yapacak. Başarılı hakem milli maçının ilk 5 dakikasında görev alarak son kez sahada düdük çalacak.