HIZLI ERİŞİM
17.12.2021

GAZİANTEP’TE İKİ GÜN SÜREN İNOVASYON GÜNLERİ ETKİNLİĞİNE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) iş birliğinde Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) yaklaşık 400 öğrencinin katılımıyla “İnovasyon Günleri” paneli düzenlendi.

GBB Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı ile Gaziantep Gazikent Gençlik Merkezi iş birliğinde 357 öğrencinin katılımıyla “İnovasyon Günleri” adı altında (GAÜN) İnşaat Mühendisliği Salonu’nda bir eğitim serisi gerçekleştirildi. Etkinlikte İnovasyon ve Girişimcilik Eğitim çerçevesinde girişimcilik ve girişimciliğin aşamaları, iş kurma süreci, Türkiye'de ve Dünya'da girişimcilik, proje hazırlama ve yönetimi, fikri ve sınai mülkiyet hakları, finansal okuryazarlık ve girişim finansı, inovasyon kültürü, inovasyon ekonomisi konuları ele alındı.

İki gün boyunca İnovasyon Günleri’nde eğitim veren ve aynı zamanda (GAÜN) İnovasyon ve Girişimcilik Topluluğu Danışman hocalığını yapan (GAÜN) Dr. Öğretim Üyesi Fatih Balcı, “İnovasyon ve Girişimcilik Topluluğu, inovasyonlarla girişimcilik olgusunu canlandırarak takım çalışması desteğiyle yeni fikirler üretmeyi hedeflemiştir. Girişimcileri desteklemek adına üniversite içinde çeşitli etkinlikler yaparak, öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunup her türlü faaliyet ve gönüllü projelerde bulunmak amacı ile kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. Bu topluluk ile hedefimiz üniversitemizdeki öğrencilerin, dünyayı değiştirebilecek girişimler üretmelerine zemin hazırlamak, liderlik ve inovasyon becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktır. Toplulukta yapılan eğitimlerle, etkinliklerle ve seminerlerle de öğrenciler bu amaç doğrultusunda birleşiyor” diye konuştu.

(GAÜN) İnovasyon ve Girişimcilik Topluluğu Başkanı Sadiye Zorçelik ise araştırma ve girişimciliğin ilk önce hayal etmekten geçtiğini ifade ederek, “İnovasyonun ilk şartı yeniliğe yelken açmaktır. Yaratıcılık herkesle aynı yöne bakıp farklı şeyler görmektir. GAÜN İnovasyon Topluluğu Danışman Hocamız Fatih Balcı’nın verdiği eğitimler ve mentor olduğu gruplarla fikirlerin hayata geçme aşamasında da yardımlar sağlanmış olacak. Projemiz kapsamında topluluğumuz ile 24 ayrı eğitim çalışmamız, 15 girişimcilik seminerlerimiz ve Gaziantep Akıllı Şehirler Hackathonu’na iki ayrı proje takımımız ile katılımımız oldu. Gaziantep’te bulunan 4 üniversitenin İnovasyon ve Girişimcilik Topluluğu öğrencilerinin katılımı ile İnovasyon Günlerimiz de 2 gün devam edecek. Etkinliğimiz, iki gün boyunca öğleden sonra yarım gün devam edecek. Gaziantep’in inovasyon yolculuğunda öğrencileri inovasyon ve girişimcilik olgusuyla tanıştırıp fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak esas hedefimiz” ifadelerini kullandı.