HIZLI ERİŞİM
12.08.2010

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 7. Ramazan Şenlikleri Çoşku İle Başladı

Tarihi Antep Kalesi Kır Kahvesi yanından Mehteran Ekibi eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü 100.Yıl Parkı içi Amfi Tiyatroda kurulan Şenlik alanına kadar sürdü. Kortejde yer alan palyaço ve orta oyunculara vatandaşların ilgisi yoğu oldu.

Amfi Tiyatro içerisinde Mehteran takımı ve ünlü sanatçı Mehmet Yakar tarafından verilen konseri Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve çok sayıda vatandaş izledi.

7. Ramazan Şenlikleri açılış konuşmasını yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek “ Ramazan ayının ilk günü Gaziantep’te sizlerin arasında olmaktan çok mutluyum. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazana bizleri ulaştırdığı için Allaha şükrediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Asım Güzelbey’e halkımıza ücretsiz olarak sundukları Ramazan Şenliklerinde harcadıkları emek ve çaba için teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesin eline sağlık” dedi.

Ramazan etkinliklerinin hazırlanmasında çabalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve belediye yetkililerine teşekkür eden Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı “ 7. Ramazan etkinlikleri açılışında bizleri yalınız bırakmayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey “ Yaptığımız bu etkinlikler artık geleneksel hale geldi. Bizden önce bu şehirde ne ramazan eğlenceleri vardı, ne de iftar çadırları. Hem ramazana olan saygımızdan hem de Gaziantep halkının her şeyin en iyisine layık olduğu için yedi yıldır iftar sonrası burada ramazan şenlikleri düzenliyoruz. Bizleri her yıl yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güzelbey “Bizlere destek oluyorsunuz, siz destek oldukça biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Yedi yıldır Gaziantep’te yapılamaz denilenleri yaptık ve gerçekleştirdik. Şimdi sıra Raylı Sisteme geldi. Raylı Sistemin test sürüşünü Pazar günü Sayın Başbakanımız yapacak. Yedi yıl öncesini bir düşünün, Gaziantep’te ne köprülü kavşaklar, ne harikalar diyarı, ne botanik bahçesi ne de ramazan şenlikleri vardı. Sizler destek verin bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizleri yalnız bırakmayan başta Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek’e ve tüm konuklara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karagöz-Hacivat, Orta Oyunu ve diğer gösterilerin ardından sahne alan ünlü sanatçı Mehmet Yakar amfi tiyatroyu dolduran kalabalığa bir birinden güzel parçaları seslendirdi. Konser sonunda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ünlü sanatçı Mehmet Yakar’a çiçek takdim etti.