HIZLI ERİŞİM
24.07.2010

Etrafımızı Saran Düşmanlıklara Karşı Birlik ve Beraberlik İçinde Olalım

Başkan Güzelbey mesajında, “Dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktasına ulaştığı zamanlardan birisidir Üç Aylar. Bu aylarda hatalardan, günahlardan temizlenme, hayırlı ve yararlı işleri daha da arttırma zamanıdır.

Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Aramızdaki dargın ve küskünlükleri kaldıralım. Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşalım. Etrafımızı saran düşmanlıklara karşı birlik ve beraberlik içinde olalım” diye konuştu.

‘Tüm insanlığın hoşgörü ve sevgiye umut bağladığı, özgürlüğe, dostluğa, dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir süreç içindeyiz’ diyen Güzelbey, “Bu vesile ile aramızdaki çekişmelerin kaldırılmasına, hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz” diye ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Birlik ve beraberliğin duygularının tüm insanların gönlüne dolması dileği Gaziantep Halkı’nın, ülkemizin ve tüm insanlığın Berat Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.