HIZLI ERİŞİM
24.07.2020

BÜYÜKŞEHİR’DEN GAZİANTEP MODELİ İLE BİR SOSYAL TESİS DAHA!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile hayırsever iş insanı Asım Kökoğlu arasında imzalanan protokolle Gazi şehre yeni bir sosyal tesis daha kazandırılacak.

“Gaziantep Modeli” ile belediyeciliğe yeni bir anlayış kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, KÖKSAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asım Kökoğlu ile KÖKSAN Holding Merkez Binası’nda yeni bir sosyal tesis için protokol imzaladı. Başkanvekilleri Latif Karadağ, Erdem Güzelbey ve Kökoğlu ailesinin mensuplarının hazır olduğu protokolde, Şehitkamil İlçesi’nde Karacaoğlan Mahallesi’nde yapılacak sosyal tesise “Şıh Mehmet- Sıdıka Kökoğlu” adı verilecek. Protokol imzalarının ardından GASMEK kursiyerleri tarafından yapılan el işleme tablo, Başkan Şahin tarafından Asım Kökoğlu’na hediye edildi.

ŞAHİN: BU TESİSTE GENÇLER YETİŞECEK, İNSANLARIN GELECEĞE DAİR UMUTLARI ARTACAK

Protokol imzasında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Asım Kökoğlu ve ailesine teşekkür ederek, “ Ben size ve ailenize çok teşekkür ediyorum. Öncelikle çok güzel ve yer bakımından çok stratejik bir tesis. Emeğinize vizyonunuza, şehrimize kattığınız hizmetlerden, ürettiğiniz istihdam ve ekonomiye katkılarınızdan dolayı Allah razı olsun. Ama öbür tarafta hayırseverliğiniz bu da çok önemli. Bizi aramanızdaki en önemlisi ‘Başkanım birlikte ne yapalım?’, ‘Memleket için ne yapalım?’, ‘Ramazan Ayı’nda yardımlaşma için ne yapalım?’, ‘Pandemi döneminde bize düşen ne var?’ diyen hayırsever bir bakış açınız var. Böyle hayırseverlerin sayısı çoğalsın. Hayırseverliğiniz de işinsanlığınız kadar kuvvetli. Evlatlarınızda torunlarınızla beraber bu geleneğinizi devam ettirecek. Veren elin alan elden üstün olduğu, komşusu açken tok yatan bizden değildir anlayışının iş dünyasında nasıl hakim olduğnu gösteren bir örnek. Mübarek Cuma günü ve Ayasofya açılıyor bugün ibadete. Hayırlı bir imza atıyoruz. Bu tesiste gençler yetişecek, insanların geleceğe dair umutları artacak. Bize düşen şey bu şehrin her bir ferdine ulaşmak. Onların fırsatlarını arttırmak. Zaten yapıyorsunuz bununla da hayırlarınızı taçlandırıyorsunuz” diye konuştu.

Ayasofya-i Kebir Cami’nin ibadete tekrar açılmasını hatırlatan Asım Kökoğlu ise şunları söyledi: “Biz sosyal tesis olsun, başka bir şey olsun ne yapsak mutlu olarak yapıyoruz. Başkanımıza da bu konuda teşekkür ediyoruz. Ben herzaman dua ederken ‘yarabbim bol ver, helalinden ver ama senin yolunda harcıyacaksam ver’ derim.”