HIZLI ERİŞİM
24.02.2021

BÜYÜKŞEHİR, SATRANÇ TURNUVASININ KAZANANLARI İÇİN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLEDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratmak, süratli ve çabuk düşünebilmeye teşvik etmek, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirme becerisi kazandırmak amacıyla düzenlediği ‘Satranç’ Turnuvası’nda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ‘Çocuklar ve gençlerin bir cevher, ne kadar işlersek geleceğimiz o kadar aydınlanır’ sözlerinden hareketle çalışmalarını sürdüren Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı, organize ettiği 25 Aralık Online Satranç Turnuvası’nda kazananlara hediyelerini vermek için Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi’nde ödül töreni organize etti.  8 Yaş ve Altı Kategorisi, 10 Yaş ve Altı Kategorisi, 12 Yaş ve Altı Kategorisi ve Açık Kategori olmak üzere toplam 4 kategoride 128 yarışmacı turnuvaya katılım sağladı. Dereceye giren ilk 3 isme kupa, madalya ve bisiklet verildi.

Satranç turnuvasında birincilik kürsüsüne oturan Cemre Özdemir’i, Emre Ramazan Akgül ve Kutay Sakmak izledi. 4’üncü sıraya oturan Yunus Emre Beşe’yi ise Halit Emir Çalı, Bülent Taze takip etti. Dereceye giren ilk 6 isim, Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu’ndan hediyelerini ve madalyalarını alırken tören sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.