HIZLI ERİŞİM
21.06.2021

BÜYÜKŞEHİR, ORDU CADDESİ’NİN ASFALTINI YENİLEDİ

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, pazar günleri uygulanan sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek Ordu Caddesi üzerinde bulunan Başkarakol Kavşağı ile Kavaklık Caddesi Kavşağı arasındaki yolun asfalt yenilemesini yaptı.

“Yol ve su medeniyettir” düsturuyla yapılan çalışmalarla şehri şantiyeye çeviren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) Salgını nedeniyle pazar günleri uygulanan sokağa çıkma yasağında ana arterlerdeki faaliyetlerini aralıksız sürdürdü. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, trafik yoğunluğu nedeniyle çalışma yürütmede sıkıntı yaşanan Şahinbey İlçesinde bulunan Ordu Caddesi üzerinde Başkarakol Kavşağı ile Kavaklık Caddesi Kavşağı arasındaki yolun asfaltlama ve tadilat çalışmasını yaptı. Pazar günü uygulanan kapanmada deforme olan yola yeni sıcak asfalt dökülerek kullanıma hazır hale getirildi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri öte yandan kapanmada ilçelerde, köylerde yol bakım ve onarım çalışmalarına devam etti.