HIZLI ERİŞİM
29.08.2020

BÜYÜKŞEHİR, KIRSAL MAHALLELERDEKİ ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

KAZIKLI-YIĞMATEPE ARASI YOLA 7 BİN TON ASFALT DÖKÜLDÜ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şahinbey ilçesine bağlı Kazıklı ve Yığmatepe kırsal mahalleleri arasında kullanıma uygun olmayan, 8 kilometre uzunluğunda 7 metre genişliğindeki yol için çalışmalar kapsamında 7 bin ton asfalt kullanılarak, araç kullanımına daha uygun hale getirildi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca ulaşımın daha güvenli ve rahat bir şekilde sağlanması amacıyla yürütülen asfalt çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen yoğun mesaiye devam ediliyor. Bu kapsamda Kazıklı ve Yığmatepe kırsal mahalleleri arasında bulunan 8 kilometre uzunluğunda 7 metre genişliğinde olan yola, 7 bin ton asfalt döküldü, yol yenilendi.

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) döneminde hızlandırdığı yol yapım faaliyetlerini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ederken kırsal mahalleleri unutmuyor. Böylelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in her fırsatta dile getirdiği "vatandaş memnuniyeti" anlayışı gün geçtikçe güçlendiriliyor.