HIZLI ERİŞİM
09.12.2021

BÜYÜKŞEHİR, GAÜN’DE VERDİĞİ KONSERLE GAZİ ŞEHİRLİLERİ MEST ETTİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl dönümüne sayılı günler kala “Zafer Yolu Varoluş Destanı” adlı yeni bir konsere imza attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) ve GBB Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı iş birliğinde Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde İzmir Devlet  Türk Dünyası Dans ve  Müzik Topluluğu konser verdi. Şavk Eryürek'in sanat yönetmenliğini yaptığı 40'ın üzerinde ses, saz ve dans sanatçısının katıldığı müzik şöleninde dev kadro, birbirinden özel eserleri Gazi şehirliler için seslendirdi.

Yoğun ilginin olduğu konsere Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdem Güzelbey de katıldı. Dans kareografisini Bedirhan Diyarbakırlı’nın, müzik düzenlemesini Uğraş Önal Burç’un yaptığı konser dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

GAZİANTEP ARALIK AYINI DOLU DOLU GEÇİRECEK

Konserde konuşan GBB Başkan Vekili Erdem Güzelbey, Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl dönümüne giderken bu kalan zaman dilimini etkinliklerle dolu dolu geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Güzelbey, “25 Aralık’a kadar birçok etkinliğimiz olacak. Etkinliklerin kalıcı olması anlamında birçoK yayının altına da imzamızı atıyoruz. Bu etkinliklerden herkesin istifade etmesini sizlerden özellikle rica ediyorum” dedi.

ŞEHİR TİYATROSU 24 ARALIK’TA PERDE AÇIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Şehir Tiyatrosu’nun faaliyete alındığının altını çizen Güzelbey, 24 Aralık’ta ilk oyunun gerçekleşeceğini duyurdu. Güzelbey, sözlerini şöyle tamamladı: “Perde açacak tiyatro oyunumuzda da buradaki gibi coşkulu bir havanın hakim olacağından eminim. Kültür ve sanat alanında kentin imajını güçlendirmek adına faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ayıca bu konsere gösterdiğiniz ilgi ve alaka için hepinize teşekkür ediyorum.”

Sahne performanlarıyla göz dolduran İzmir Devlet  Türk Dünyası Dans ve  Müzik Topluluğu üyelerine konserin sonunda çiçek takdim edildi, günün anısına fotoğraf çektirildi.