HIZLI ERİŞİM
27.03.2021

BÜYÜKŞEHİR FAALİYETE GEÇEN SPOR TESİSİ SAYISINI 33’E ÇIKARDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şahinbey ilçesine bağlı Ulaş Mahallesi’nde gençlerin ve çocukların spor kültürünü güçlendirmek amacıyla “Ulaş Spor Salonu” hizmete açıldı.

“Spor Dostu Gaziantep” düsturundan hareketle kentin her noktasını spor tesisleriyle donatan Büyükşehir Belediyesi’nin yeni durağı Şahinbey ilçesine bağlı Ulaş Mahallesi oldu. Çok amaçlı yapısıyla hizmete açılan “Ulaş Spor Salonu” nda düzenlenen açılış töreni, çocukların ve gençlerin renkli gösterilerine sahne olurken tesiste Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri de basketbol oynadı.     

Büyükşehir Belediyesi’nin hali hazırda şehrin muhtelif yerlerinde yapımına devam ettiği spor tesislerinin sayısı 33’e ulaştı. Ulaş Spor Salonu’nda spor yapmak isteyen vatandaşlara karate, tekvando, satranç, basketbol ve voleybol branşlarında eğitim verilecek.

Tesis, toplamda bin 257 metrekareden oluşurken bir adet standart ölçülerde basketbol sahasına sahip. Salon çok amaçlı olarak başta voleybol olmak üzere diğer spor dalları için de kullanılabilecek. Ayrıca salonda 121 kişilik seyirci tribünü ve yaklaşık 137 metrekarelik alana konumlandırılmış bir fitness salonu bulunurken tesiste teknik odalar, bay-bayan mescit, soyunma odaları, duş ve WC’ler de yer alıyor.

ŞAHİN: ÇOCUKLARIMIZ AY YILDIZLI BAYRAKLARLA ZAFERDEN ZAFERE KOŞACAK

Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Ülkemizin en büyük en özel ilçesindeyiz. Bu eserler kendiliğinden olmuyor. Gençlik ve Spor Bakanımızı fahri hemşerimiz ilan ettik. Kendisinin şehre gelmesiyle beraber bu işler daha da hızlandı. Hakikaten en yüksek desteği aldık. Mustafa Kemal Atatürk ‘ Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim’ diyor. Çok önemli bir mesaj. Bugün baktığımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Spor ne kazanma hırsı ne kaybetme korkusudur. Tek kelime ile özgüvendir’ diyor. ‘Yükselen Gaziantep’ dedik. Valimiz gelir gelmez iki şeye çok önem verdi. ‘Ben okuyorum Gaziantep Okuyor’ dedi ve çocuklarımızı fikren, bedenen ve ruhen geleceğe hazırlamamız gerek. İlk hadisi ‘Oku’ olan bir medeniyetten geliyoruz. ‘Hiç bilen ile bilmeyen bir olur mu?’ denilen bir medeniyetin taşıyıcılarıyız. Bu çocukların kemik yapısı, vücut yapısı hangi spora daha müsait mi diye, kabiliyetlerine göre ölçümler yapıyoruz. Bizde bu çocuklara fırsat eşitliği sağlamamız gerekiyor. Trabzon ve Ankara’da yapılan modellere baktık. Ayrıca çocuklarımızın taramalarını yaparak aileleri bilinçlendirerek onları yönlendiriyoruz. Bu mesele altyapı istiyor. 33 tesisle olağanüstü bir yatırım yaptık. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ dedik. Bu çocuklar ellerinde al yıldızlı bayrağı taşıyarak İstiklal Marşımızı okutarak zaferden zafere koşacak” diye konuştu.

VALİ: SPORUN ALT YAPISINI OLUŞTURUYOR GENÇLERE DESTEK OLUYORUZ

Gaziantep Valisi Davut Gül, güzel bir etkinlik için bir arada olduklarını hatırlatarak, “Bazı şeylerin altını çizmek lazım. Son 2 senede 33 tesisin Gençlik Spor Bakanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı gayretleriyle yapıldı. Toplamda 58 tesis var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gaziantep Modeli ile bir milyon genç var kiminle konuşsak zararlı alışkanlıklar gibi bu sorunları aşacağımıza inanıyorum. Polisimiz 24 saat görev yapıyor. Ama bu yaptığımız işlerde sporun altyapısını oluşturarak sporcularımıza destek veriyoruz” şeklinde konuştu.

KİRAZOĞLU: GAZİANTEP’TE GENÇLİĞİMDE YALNIZCA BİR SPOR SALONU VARDI

Gaziantep AK Parti Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, gençlik yıllarında Gaziantep’te yalnızca bir spor salonuna sahip olduklarına dikkati çekerek, “Bugün 33 yeni tesisin bir tanesini hep beraber açıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na giderek tesisleşme gerektiğini aktardık ve sporla ilgili kampanyalarımızı tesislerle desteklenmesi gerekiyordu” dedi.

TAŞDOĞAN: BÜYÜK BAŞARILARIN TEMELİ BU TESİSLERDE ATILIYOR

Gaziantep MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan şunları söyledi: “Mübarek Beraat kandilinin gündüzünden böyle bir açılışta bulunmak mutluluk verici. Tesislerin yapılması sadece görünürdekilerle bitmiyor. Bunun arkasında büyük bir emek var. Çok büyük zahmetler ve inanç var. Bu çalışmalar neticesinde gerek ulusal alanda gerekse de uluslararası arenada ortaya çıkacak büyük başarılar olacaktır. Burada aynı zamanda binanı değil, gelecekteki başarıların da temelleri atılıyor.”

TAHMAZOĞLU: SAĞLIK İÇİN SPOR ŞART

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, spor salonu açılışlarının özel bir yere sahip olduğunu aktararak,” Ben sporu çok seviyorum. Çünkü hepimizin sağlıklı yaşam sürdürmesi için mutlaka spor yapması gerekiyor. Hem de tek branş değil. Spor yaptığımızda daha güçlü ve heyecanlı oluyor, daha iyi düşünebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZBAY: BAŞARI GAZİANTEP MODELİDİR

Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ise şunları aktardı: “Başarı ekip işidir, başarı Gaziantep Modeli’dir. Gaziantep Modeli içinde valilimizin ve belediye başkanımızın koordinesinde temelinde evlatlarımızın olduğu umutlar vardır. Biz çocuklarımız için hiç durmadan, yorulmadan gece gündüz demeden ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz, onları çıtalarını, hedeflerini en yükseklere çekmeyi sürdüreceğiz.”

EFİLOĞLU: KENTİN MUHTELİF YERLERİNDE TOPLAMDA 33 SPOR TESİSİ FAALİYETTE

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, şunları söyledi: “33 spor tesisimiz var. Bu tesislerden birisi Ulaş Spor Salonu. Bu tesisle bu bölgenin önemli ölçüde spor ihtiyacı karşılanmış olacak. Bu salonda birçok branşta faaliyet göstereceğiz. Özellikle Ulaş Mahallesi’nde çocuklarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Programın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri gençler ve çocuklarla günün anısına fotoğraf çektirdi.