HIZLI ERİŞİM
25.06.2021

BÜYÜKŞEHİR, ÇEVRE PROJELERİ İÇİN HALKI TOPLANTIYA DAVET EDİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Nizip Katı Atık, 3. Etap İnşaatı, MRS, RDF ve Eski Katı Atık Sahaları’nın Rehabilitasyonu Projesi ile Mekanik, Biyolojik Ayrıştırma ve Biyogaz Üretim Tesis- Gaziantep’in Kapasite Artırımı 2. Etap Projesi için Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.

Çevrenin ve doğanın bilinçli bir şekilde korunması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, halkı Nizip Katı Atık, 3. Etap İnşaatı, MRS, RDF ve Eski Katı Atık Sahaları’nın Rehabilitasyonu Projesi’yle Mekanik, Biyolojik Ayrıştırma ve Biyogaz Üretim Tesis- Gaziantep’in Kapasite Artırımı 2. Etap Projesi toplantısına davet ediyor. Toplantıda proje bilgilendirmesi yapılacak. Katılımcıların projeyle ilgili görüş ve önerileri alınacak, sorular cevaplanacak.

Mekanik, Biyolojik Ayrıştırma ve Biyogaz Üretim Tesis- Gaziantep’in Kapasite Artırımı 2. Etap Projesi için 29 Haziran 2021’de 13.30’da Mavikent Taziye Evi’nde toplantı organize edilirken Nizip Katı Atık, 3. Etap İnşaatı, MRS, RDF ve Eski Katı Atık Sahaları’nın Rehabilitasyonu Projesi içinse 30 Haziran 2021 10.30’da Nizip Katı Atık Düzenli Depolama Alanı Toplantı Salonu’na halk davet ediliyor.

Nizip Katı Atık, 3. Etap İnşaatı, MRS, RDF ve Eski Katı Atık Sahaları’nın Rehabilitasyonu Projesi’nin nihayete ermesiyle önümüzdeki 30 yıl boyunca oluşacak katı atıklar güvenli bir şekilde toplanabilecek. Araban, Yavuzeli, İslahiye ve Nurdağı Vahşi Depolama Alanı rehabilitasyonu tamamlanacak. Proje sahasında ürün yetiştirme faaliyetleri ile ilgili olası tüm etkiler karşılanacak, Olası tüm etkiler yasal mevzuat ve uluslararası standartlar kapsamında önlenecek veya etkisi azaltılacaktır.

Mekanik, Biyolojik Ayrıştırma ve Biyogaz Üretim Tesis- Gaziantep’in Kapasite Artırımı 2. Etap Projesi sonucunda mevcut depolama tesisinin ömrü uzayacak. Şikayete konu olan koku problemi gibi unsurlar için önlemler alınmış olacak. Olası tüm yetkiler yasal mevzuat ve uluslararası standartlar kapsamında etkisiz kılınacak.