HIZLI ERİŞİM
14.10.2011

Büyükşehir Belediyesi Gurbeçilerin Memleket Özlemini Giderdi

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türklerin kaynaşmalarını sağlamak, birlik ve beraberliklerini devam ettirmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivalin bu yıl ki konuğu olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, Gaziantep’in kültür değerlerini, kente kazandırılan birbirinden yeni proje ile değişen yüzünü, modern kent yaşamını tanıtmak için amacıyla bir stand açtı.

Gaziantep standını, Belçika Hükümeti Çevre, Sosyal İşler, Tarihi Eserleri Korumadan Sorumlu Devlet Bakanı Emir Kir, Almanya Parlamentosunda Sosyal Demokrat Partiden Eyalet Milletvekili seçilen Serdar Yüksel ve Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Uyum Müşteşarı Zulfiye Kaykın da ziyaret ettiler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, standı ziyaret eden Emir Kır, Serdar Yüksel ve Zulfiye Kaykın’a, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Asım Güzelbey adına Gaziantep yöresine ait Heybe, Kutnu Kumaş, Antepfıstığı ve Bakır’dan oluşan çeşitli hediyeler verdiler.

Almanya’da ve Avrupa’ nın birçok ülkesinden gelen Türklerin yanı sıra birçok yabancı misafirin ziyaret ettiği Büyükşehir Belediyesi Standında dağıtılan el broşürü ve kitapçıklara büyük ilgi gerçekleşti. Yoğun ilgi gören stantta konuklara Gaziantep’e özgü birçok tanıtıcı hediye ile kentimizin başta gelen lezzet değerlerinden olan baklava ve fıstık ikram edildi.