HIZLI ERİŞİM
14.10.2011

Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı 2.Bileşimi Yapıldı

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ünsal Göksen’in Başkanlığını yaptığı meclis toplantısında yoklamanın ardından bir önceki dönem tutanağının oylanması ile maddelerin görüşülmesine geçildi.

 

Gündeme alınan maddeler arasında yer alan 2012-2014 yılı Büyükşehir Belediyesi Stratejik Planı ile şehir ulaşımını rahatlatmak, Organize ve Küsget Sanayi Bölgelerine çevreci bir ulaşım ve banliyö hattın işletmesini sağlamak için %50 hisseli TCDD ile %50 hisseli Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve iştirak şirketleri ile 49 yıllığına ortak iştirak şeklinde 5 milyon TL sermayeli Gaziray A.Ş’nin kurulması ve Bakanlar Kurulu’nun onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildi.

 

Büyükşehir Meclisinde 36 madde görüşüldü. Gündeme alınan maddelerle ilgili komisyon raporlarının okunmasının ardından gündemde yer alan 29 madde Oy Birliği ile 6 madde ise Oy Çokluğu ile kabul edildi.

 

Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri tarafından gündeme alınan 36 maddenin görüşülmesinin ardından görüşülecek madde kalmadığından Kasım Ayı 1. Bileşiminin 14.11.2011 Pazartesi günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.