HIZLI ERİŞİM
20.03.2021

BÜYÜKŞEHİR BALIKLI MEYDANI’NDA ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİNE BAŞLADI

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla Balıklı Meydanı’nda ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti verilmeye başlandı.

 

Akıllı Kentler alanında yaptığı çalışmalarla şehrin teknolojik altyapısını güçlendiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, internet erişiminde sıkıntı çeken 30 köye götürdüğü hizmeti kent merkezine taşıdı. Şahinbey İlçesi’nde bulunan Balıklı Meydanı’nda vatandaşların ücretsiz internetten yararlanacağı Wİ-Fİ noktası oluşturdu. Meydanın tamamını kapsayan Wİ-Fİ noktasından vatandaşlar cihazlarıyla bağlanabilecek. İlk etapta Balıklı Meydanı’nda başlayan ücretsiz internet hizmeti ilerleyen günlerde Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yapılacak çalışma ile Gaziantep Kalesi ve Gaziantep Üniversitesi çevresinde hizmet verecek.

 

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ NOKTASI TAKDİR TOPLADI

 

Ücretsiz Wİ-Fİ noktasının vatandaşlar için çok iyi olduğunu söyleyen İpek Dapkın, internete erişemeyenlerin veya internet paketleri olmayanların buradan ulaşabileceğini belirterek, meydanda beklerken boş vaktin değerlendirilebileceğini vurguladı.

 

Gazi şehre işleri için gelen Adem Yahya ise, ücretsiz interneti görünce hemen bağlandığını aktararak, “Bu sadece Gaziantep’te değil her yerde olmalı bence. Çünkü akıllı şehirler önemli bir nokta. Her şey internet üzerinden oluyor. Wİ-Fİ her yerde olursa herkes rahatlıkla faydalanabilir” diye konuştu.