HIZLI ERİŞİM
14.04.2022

BİLİM GAZİANTEP ATÖLYELERİNDE AİLELERİ AĞIRLADI

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Bilim Gaziantep Merkezi’nde eğitim öğretim yılının ikinci dönem ara yıl tatili boyunca anne ve babalarıyla gelen öğrencileri atölyelerinde misafir etti.

Çocukların bilimi tanımaları, sevmeleri ve yeteneklerinin ortaya çıkması için küçük yaştan itibaren birçok atölye ile hizmet veren Bilim Gaziantep, yeni bir etkinlikle aileleri ağırladı. Tatil fırsatından yararlanan aileler hem çocuklarıyla zaman geçirme fırsatı buldu, hem de bilim dünyasına adım atmalarını sağlayacak atölye çalışmalarına katıldı. Düzenlenen etkinliklerde toplamda 424 ebeveyn ve çocuk katıldı. Etkinliklerde ayrıca amacıyla ilgili sunumlar gerçekleşti.

Ebeveynler ve çocuklar, uçak yapımı üzerine yapılan atölyede uçağın genel özellikleri ve yapısı, aerodinamik kurallar hakkında bilgiler de verildi, teknoloji atölyelerinde ise temel kodlama dersleri yapıldı. Düzenlenen doğa bilim atölyelerinde doğada bulunan çiçekler tanıtılırken, matematik atölyesinde mangala oyunları oynandı, tasarım atölyelerinde ise seramiğe şekiller verilerek hama boncuklarıyla istedikleri anahtarlıkları aileler kendileri ve sevdikleri için yaptı.