HIZLI ERİŞİM
14.12.2021

BAŞKAN ŞAHİN DARP EDİLEN 2 AYLIK BEBEĞİ ZİYARET ETTİ

ŞAHİN’DEN ANNE VE OĞLUNA YENİ YUVA MÜJDESİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, babası tarafından darp edilen 2 aylık bebeği, anne S.G’nin babasının evinde ziyaret etti. Aileye yeni hayatlarında maddi ve manevi destek olacaklarını belirten Şahin, anne ve oğlunu yeni bir yuvaya yerleştireceklerini söyledi.

GBB Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te ebeveyni tarafından öldüresiye dövülerek özel bir hastanede yaklaşık bir hafta yoğun bakım ünitesinde tedavi görüp taburcu edilen 2 aylık C.G.’yi, Şahinbey ilçesinde ikamet eden dedesinin evinde ziyaret etti. Ziyarette Sağlık İl Müdürü Umut Tiryaki, GBB Başkan Vekili Mehmet Berk, Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanı Serdar Tolay, Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Aksoy da bulundu.

ŞAHİN: AİLENİN BİREBİR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Şahin, bebek ve ailesinin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Bebeğimiz ve annesi çok sağlıklı. Bütün ekiple her türlü çalışmayı yaptık. Bir takım mekansal talepler var. Bizim yapmamız gerekenler var, dinledik ve gerekeni yapacağız. Yeni bir eve alacağız ailemizi ve onların her türlü ihtiyacını karşılayacağız. Ailenin birebir takipçisi olacağız" diye konuştu.

Şahin, "Bakanlıklarımız her türlü desteği verdi. Bundan sonrası bizim görevimiz. Sayın Valimiz her türlü koordinasyonu sağladı. Bundan sonra gereken ne varsa yapacağız." dedi.

Gaziantep'te baba Y.G'nin yaklaşık 2 aylık bebek C.G'yi darbederken çekilen görüntüleri 30 Kasım'da ortaya çıkmış, bunun üzerine ulaşılan bebek tedavi altına alınmış ve 6 Aralık'ta taburcu edilmişti. Aynı gün yakalanarak mahkemeye çıkarılan baba ise "nitelikli öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanmıştı