HIZLI ERİŞİM
22.11.2011

Avrupa’da Yaşayan Gaziantepliler Olarak Kentimizle Gurur Duyuyoruz

Gaziantep’te olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Genel Başkan Hacı Canpolat, “Gaziantep adından Avrupa’da çok fazla söz ettirir hale geldi. Bizler Avrupa’da yaşayan Gaziantepliler olarak bundan fazlasıyla gurur duyuyoruz. Kentimize böyle bir vizyon kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Asım Güzelbey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

Federasyon’un çalışmaları hakkında Başkan Güzelbey’e bilgiler veren Canpolat, “Türkiye ile Fransa arasında ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla kurulan federasyonumuzun Gaziantepli Başkanı olarak ilk temsilciliğimizi Türkiye’de Gaziantep’te açmaya karar verdik. Amacımız Türkiye ve Fransa arasında, Gaziantep başta olmak üzere ihracatın geliştirilmesi konusunda işbirlikleri geliştirmek. Bu konuda GTO ve İhracatçılar Birliği ile ortak çalışma yapılması konusunda ortak kararlar aldık” diye konuştu.

 

Fransa Türk Ticaret Federasyonu heyetini Gaziantep’te görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güzelbey, ‘Gaziantep’i bir Avrupa Kenti, bir Dünya Kenti yapmanın temel hedefleri olduğunu’ söyledi.

 

Federasyonun ilk şubesinin Gaziantep’e açılacak olmasının çok önemli olduğunu belirten Başkan Güzelbey, “Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz. Türkiye ve Fransa arasında başta ekonomik ilişkiler olmak üzere diğer alanlarda da işbirliklerinin artmasını önemsiyoruz” dedi.

 

Gaziantep’in değişen yüzü hakkında heyete çeşitli bilgiler veren Başkan Güzelbey, ‘Kentin sanayisi kadar son dönem tarih ve kültür potansiyeli ile de turizm yönünden kendisinden tüm dünyada konuşulur hale geldiğini’ kaydetti.