HIZLI ERİŞİM
04.10.2022

04.10.2022 - KAMUOYU DUYURUSU

Kamuoyunun dikkatine, 

Sözcü Gazetesi'nde 04 Ekim 2022 tarihinde yayınlanan " 'Arsamı Verin’ Mektubu Gaziantep’i Karıştırdı" başlıklı haberdeki asılsız iddialar için kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.


Söz konusu haber içeriğine konu olan Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi, Münüfpaşa Mahallesi, 1123 ada, 174 parsel, Şehitkamil İlçe Belediyesi tarafından yürütülen “İpekyolu Kentsel Dönüşüm Proje Alanı” içerisinde kalmaktadır. Proje alanındaki tüm plan, proje, imar uygulama, kamulaştırma vb. çalışmalar ilçe belediyesi tarafından yürütülmekte olup, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğu çalışmalar kapsamında değildir. 


Bahsi geçen diğer taşınmaz olan Şehitkamil ilçesi, Aydınlar Mahallesi, 1201 ada, 124 nolu parsel ise “Aydınlar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında kalmaktadır. Söz konusu parselde kayıtlı Sadettin Bilgin’e ait hisse için uzlaşma sağlanmış ve akabinde 12/12/2019 tarihli uzlaşma tutanağı düzenlenerek kamulaştırılmıştır. Aydınlar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Proje alanında kalan taşınmazların satışına dair herhangi bir işlem yapılmamıştır. Ayrıca proje alanında herhangi bir yapılaşma durumu da söz konusu değildir. 


Habere konu vatandaş dilekçesine 26/09/2022 tarihinde cevap verilmiştir.


Kamuoyuna saygıyla sunulur.