HIZLI ERİŞİM
26.01.2020

ATATÜRK’ÜN GAZİANTEP'İ TEŞRİFLERİNİN 87.YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep'i teşriflerinin 87.yıldönümü törenlerle kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda düzenlenen program ile devam etti.

Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini içeren şiirlerin okunduğu programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Geçmişten aldığımız bir ilham var ama 15 Temmuz’u yaşamış bir kardeşiniz olarak şunu gördük ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemiş olduğu ‘Dahili ve harici düşmanlarınız olabilir’ şeklinde verdiği o mesajdan 15 Temmuz’da neler yaşadığımızı gördük. 15 Temmuz’da 100 yıl önceki duruşun aynısını gösterdik. Vatanımız, bayrağımız, ezanımız için Demokrasi Meydanı’na milyonlarca insanın nasıl akın ettiğine şahit olduk. O yüzden rahat uyu Atam diyoruz” ifadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri Atatürk resimlerden oluşan sergi gezildi.