HIZLI ERİŞİM
29.02.2020

“BİLİM KAHRAMANLARI BULUŞUYOR” 16. FIRST LEGO LEAGUE TURNUVALARI GAZİANTEP’TE GERÇEKLEŞTİ

Bu yıl 16.sı düzenlenen “Bilim Kahramanları Buluşuyor” turnuvaları Gaziantep ayağı 29 Şubat - 1 Mart 2020 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Şehitkamil Belediyesi desteği ile Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen ve bugüne kadar 76 farklı ilden çocuğun ve gencin katıldığı programda, çocuk ve gençler bu senenin teması “CITY SHAPER: Şehri Şekillendir” ile ilgili yenilikçi ve etkili çözümler ürettiler.

16. sezonda Bilim Kahramanları Buluşuyor Gaziantep Turnuvaları 66 takım, 590 öğrenci ve 161 takım koçu ve danışmanının katılımıyla gerçekleşti. Robot tasarım, yenilikçi proje ve öz değerler kategorilerinde çalışmalarını sergileyen öğrenciler her kategoride jüri oturumlarına katılarak robot oyun maçlarında 2,5 dakikalık robot performanslarını sergilediler.

Yaklaşık 70 Bilim Kahramanları Derneği gönüllü ekibi Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi tarafından turnuvalarda ağırlandı. Dernek gönüllüleri değerlendirme süreçleri ve turnuva koordinasyonunda destek vererek tüm takımların unutulmaz bir deneyim yaşamasına katkı sağladı.