HIZLI ERİŞİM
04.08.2020

MASAL PARK’TA ‘ALTIN KIZ’ TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen, iyilik, yardımlaşma, paylaşma ve arkadaşlık gibi evrensel değerleri konu alan ‘Altın Kız’ adlı çocuk tiyatrosu Masal Park’ta çocuklarla buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yürüyen Sahne’ projesi kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi işbirliğiyle Ankara DT ‘Altın Kız’ çocuk tiyatro oyunu, Masal Park’ta çocuklar için sahnelendi.

Alanda oyun öncesi oturma alanları dezenfekte edilerek sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde oturma düzeni sağlandı. Gelen çocukların ateşleri ölçülerek, el dezenfektanı ve maske dağıtılarak alana alındı.

Keva Apostolova'nın kaleme aldığı, İsmail Bekir Ağlagül'ün Türkçe'ye çevirdiği, ‘Altın Kız’ adlı Bulgar halk masalından uyarlanan oyun, altın kalpli bir kız ile üvey annesi arasındaki ilişkiyi masalsı bir şekilde anlatmaktadır. Çocukların gelişimine katkıda bulunmasının yanında için öğretici bilgiler de içermektedir.