HIZLI ERİŞİM
03.07.2020

BÜYÜKŞEHİR'DEN ARABALI SİNEMA GÜNLERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen "Arabalı Sinema Günleri" 6 gün boyunca 1.343 izleyici ile buluştu.

Koronavirüs salgını sonrası verilen ulusal mücadelede geçilen kontrollü normalleşme ile birlikte Büyükşehir Belediyesi kültür etkinliklerine hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yeniden başladı. Katılımın ücretsiz olduğu ve daha öncesinde rezervasyon yapılarak 500 aracın katılım sağladığı etkinlikte, sosyal mesafe kuralları uygulanırken, araçlardan çıkma yasaklandı, araba içinde en fazla 3 kişiye izin verildi. Maske takmanın zorunlu olduğu sinema günlerinde Büyükşehir Belediyesi araç içlerine ikramda bulundu.

Hitit Kültür Kapısı'nda başlayan etkinliğin ilk gününde "Aşk Tesadüfleri Sever" filmi yayınlanırken; ikinci günü "Selvi Boylum Al Yazmalım", üçüncü günü ise "Sarıkamış Çocukları" izleyicilerle buluştu.

Alleben Göleti’nde devam eden sinema günlerinde "7.Koğuştaki Mucize", "Anadolu Kartalları" ve "Bayi Toplantısı" filmlerinin gösterimleri yapıldı.