HIZLI ERİŞİM
12.09.2020

GASTROANTEPFEST ‘HASAT GÜNLERİ’NDE NURİ DEVELİ İLE GASTRONOMİ OTURUMU

Gaziantep’in zengin mutfağıyla sahip olduğu kültür mirasını yerelden globale taşımayı hedefleyen Uluslararası GastroAntep Festivali bu yıl Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan COVID-19 Salgını nedeniyle ‘GastroAntep Hasat Günleri’ olarak dijital ortamlarda canlı yayınlarla gerçekleştirildi.

‘GastroAntep Hasat Günleri’ kapsamında iki gün boyunca, gastronomi konusu üzerinde sektörün önde gelen temsilcileri ve alanında uzman katılımcılarla oturumlar gerçekleşti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GastroAntep resmi web sitelerinden, sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlarla takip edildi.

Develi Restaurant Dördüncü Kuşak Temsilcisi Nuri Develi, Türk mutfağının Dünya mutfağında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, coğrafi konum bakımından şanslı olduğumuzu dile getirdi. Gaziantep’in gastronomi alanında Dünya ‘nın önde gelen şehirlerinin başında geldiğini de sözlerine ekledi. ‘Develi’nin geleneklerinden vazgeçmeyen ancak yeniliklere de ayak uyduran bir firma olduğunu belirterek, Gaziantep’e sosyal yardımlar yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.