HIZLI ERİŞİM
23.04.2020

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA EVLERDEN KUTLANDI

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak adlandırılan Corona Virüs tedbirleri nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan etkinliklerinde koruyucu ve önleyici tedbirler çerçevesinde kenti çocuklar için süsledi.

Corona Virüs’ün kısa süre içerisinde küresel bir salgın haline dönüşmesiyle İçişleri Bakanlığınca alınan 4 günlük sokağa çıkma yasağı bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 100’ncü yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk geldi. Büyükşehir Belediyesi ise, organize ettiği etkinliklerle kutlamalara yeni bir soluk kazandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akşemsettin Parkı’nda kutlama programı düzenledi. Programda, saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından havaya balonlar bırakıldı. Büyükşehir Belediyesi bando takımı eşliğinde sosyal mesafe kuralına uyularak, kortej yürüyüşü yapan protokol üyeleri balkonda kendilerini izleyen çocuklara el salladı. Marşlar çalarak kentin sokaklarında dolaşan bando takımının geçişi sırasında vatandaşlar da çocuklarıyla birlikte bayrak sallayarak eşlik etti.